Vuokrauspaikat

Vuokraamme peräkärryjä yli 60 vuokrauspaikasta ympäri Suomen, Pääkaupunkiseudulta Lappiin ja Itä-Suomesta Länsi-Suomeen.

Vuokrauspaikkojemme laajojen aukioloaikojen ansiosta voit vuokrata perävaunun sinulle parhaiten sopivana aikana. Suurin osa vuokrauspaikoistamme on avoinna aamusta iltaan ja osa jopa 24h vuoden jokaisena päivänä.

Tarkemmat tiedot vuokrauspaikoista, niiden aukioloajoista ja yhteystiedoista löydät alapuolelta.

 
 
 
 

Shell Herttoniemi

Yhteystiedot
Avoinna
24h

Laivalahdenkatu 1 A
00810 Helsinki

puh. 044 706 0720
herttoniemi@tamoils.fi
Pakettiautot
Pakettiauto S

Shell Itäkeskus

Yhteystiedot
Avoinna
24h

Visbynkatu 1
00930 Helsinki

puh. 044 706 0722
itakeskus@tamoils.fi

Shell Myllypuro

Yhteystiedot
Avoinna
24h

Myllyrengintie 2
00920 Helsinki

puh. 044 706 0724
myllypuro@tamoils.fi

Shell Haukilahti

Yhteystiedot
Avoinna
Ma-Pe 6-23, La 7-23, Su 8-23

Ahventie 2
02170 Espoo

puh. 044 706 0712
haukilahti@tamoils.fi
Pakettiautot
Pakettiauto L

Shell Suomenoja

Yhteystiedot
Avoinna
24h

Finnoonristi 1
02270 Espoo

puh. 044 706 0710
suomenoja@tamoils.fi

Shell Hakunila

Yhteystiedot
Avoinna
Ma-Pe 5-24 ,La 6-24, Su 8-24

Ponikuja 2
01200 Vantaa

puh. 044 706 0728
hakunila@tamoils.fi
Pakettiautot
Pakettiauto M

Shell Alppila

Yhteystiedot
Avoinna
Ma-La 6-22, Su 8-22

Itäinen Brahenkatu 2
00510 Helsinki

puh. 044 706 0718
alppila@tamoils.fi
Pakettiautot
Pakettiauto M

Shell Ala-Tikkurila

Yhteystiedot
Avoinna
24h

Härkävaljakontie 30
00750 Helsinki

puh. 040 648 2775
tikkurila.helmisimpukka@restel.fi

Shell Etelä-Haaga

Yhteystiedot
Avoinna
24h

Vihdintie 21
00320 Helsinki

puh. 09-5885213
haaga.helmisimpukka@restel.fi
Pakettiautot
Pakettiauto M

Shell Lahdenperänkatu

Yhteystiedot
Avoinna
24h

Lahdenperänkatu 7
33820 Tampere

puh. 040 173 9827
lahdenperankatu.helmisimpukka@restel.fi
Pakettiautot
Pakettiauto S

St1 Pirkkala

Yhteystiedot
Avoinna
Ma-pe 5-23, La 7-23, Su 8-23

Killontorintie 2
33950 Pirkkala

puh. 03 753 0060
st1.pirkkala@koillisasemat.fi
Pakettiautot
Pakettiauto XL