Vuokrauspaikat

Vuokraamme peräkärryjä yli 60 vuokrauspaikasta ympäri Suomen, Pääkaupunkiseudulta Lappiin ja Itä-Suomesta Länsi-Suomeen.

Vuokrauspaikkojemme laajojen aukioloaikojen ansiosta voit vuokrata perävaunun sinulle parhaiten sopivana aikana. Suurin osa vuokrauspaikoistamme on avoinna aamusta iltaan ja osa jopa 24h vuoden jokaisena päivänä.

Tarkemmat tiedot vuokrauspaikoista, niiden aukioloajoista ja yhteystiedoista löydät alapuolelta.

 
 
 
 

Shell Herttoniemi

Yhteystiedot
Avoinna
24h

Laivalahdenkatu 1 A
00810 Helsinki

puh. 044 706 0720
herttoniemi@tamoils.fi
Pakettiautot
Pakettiauto L Autom.

Shell Itäkeskus

Yhteystiedot
Avoinna
24h

Visbynkatu 1
00930 Helsinki

puh. 044 706 0722
itakeskus@tamoils.fi

Shell Lauttasaari

Yhteystiedot
Avoinna
Ma-La 6-23, Su 8-23

Heikkiläntie 12
00210 Helsinki

puh. 044 706 0716
lauttasaari@tamoils.fi
Pakettiautot
Pakettiauto M

Shell Myllypuro

Yhteystiedot
Avoinna
24h

Myllyrengintie 2
00920 Helsinki

puh. 044 706 0724
myllypuro@tamoils.fi
Pakettiautot
Pakettiauto S

Shell Haukilahti

Yhteystiedot
Avoinna
Ma-Pe 6-23, La 7-23, Su 8-23

Ahventie 2
02170 Espoo

puh. 044 706 0712
shell.haukilahti@pkseudunliikenneasemat.fi
Pakettiautot
Pakettiauto L

Shell Suomenoja

Yhteystiedot
Avoinna
24h

Finnoonristi 1
02270 Espoo

puh. 044 706 0710
shell.suomenoja@pkseudunliikenneasemat.fi

Shell Hakunila

Yhteystiedot
Avoinna
Ma-Pe 5-24 ,La 6-24, Su 8-24

Ponikuja 2
01200 Vantaa

puh. 044 706 0728
shell.hakunila@falkoil.fi

Shell Bemböle

Yhteystiedot
Avoinna
Ma-pe 5-24, La 6-24, Su 8-24

Bellinmäki 2
02740 Espoo

puh. 050 303 0551
shell.bembole@pkseudunliikenneasemat.fi
Pakettiautot
Pakettiauto S Autom.

Shell Alppila

Yhteystiedot
Avoinna
Ma-La 6-22, Su 8-22

Itäinen Brahenkatu 2
00510 Helsinki

puh. 044 706 0718
shell.alppila@pkseudunliikenneasemat.fi
Pakettiautot
Pakettiauto M

Shell Ala-Tikkurila

Yhteystiedot
Avoinna
24h

Härkävaljakontie 30
00750 Helsinki

puh. 040 648 2775
shell.ala-tikkurila@tamoils.fi
Pakettiautot
Pakettiauto XL

Shell Ruskeasanta

Yhteystiedot
Avoinna
24h

Tuusulantie 10
01390 Vantaa

puh. 040 173 9722
shell.ruskeasanta@tamoils.fi
Pakettiautot
Pakettiauto S Autom.

Shell Lahdenperänkatu

Yhteystiedot
Avoinna
24h

Lahdenperänkatu 7
33820 Tampere

puh. 040 173 9827
shell.lahdenperankatu@satapirkanasemat.fi

Shell Sammonvaltatie

Yhteystiedot
Avoinna
24h

Sammonvaltatie 40
33560 Tampere

puh. 040 1739 856
shell.sammonvaltatie@satapirkanasemat.fi
Pakettiautot
Pakettiauto M

St1 Pirkkala

Yhteystiedot
Avoinna
Ma-pe 5-22, La 8-22, Su 9-22

Killontorintie 2
33950 Pirkkala

puh. 03 753 0060
st1.pirkkala@satapirkanasemat.fi